Blended learning dla dzieci – na czym polega i czy jest skuteczny?

Czym jest blended learning?

Nauczanie mieszane czyli połączenie nauczania stacjonarnego w klasie (bezpośredni kontakt z prowadzącym) z nauczaniem online. Blended learning wykorzystuje nowoczesne technologie i
znacznie indywidualizuje nauczanie, co sprawia, że jest bardzo skuteczny.

Dlaczego warto korzystać z metody blended learning? Jakie ma ona zalety? Dlaczego skoro uważa się ją za jedną z najefektywniejszych metod nauczania dorosłych nie stosować jej w nauczaniu dzieci?

Nauka dostosowana do potrzeb dzieci

W pierwszej kolejności chciałbym podkreślić, że spersonalizowane nauczanie dla dzieci, dostosowane do ich potrzeb, łączące różne metody nauczania jest o wiele bardziej skuteczne niż tradycyjne metody nauczania. W kursach blended learning łączących e-lerning z tradycyjnymi zajęciami dzieci mogą dowolną ilość razy utrwalać te zagadnienia, które sprawiają im najwięcej trudności, dla każdego dziecka może być trudne co innego i tak Krzyś uczący się liczebników w j. angielskim może powtórzyć  zadanie dwukrotnie, a Jaś tylko raz, ponieważ zna już liczebniki. Każde dziecko posiada własne konto na platformie e-learningowej, może sprawdzać, jak mu idzie, jakie są jego postępy, co musi poprawić, a co idzie mu świetnie. Dostęp do wyników dzieci mają także nauczyciele.

Picaro game- Trivia

Nieograniczony dostęp do wiedzy

Dzięki dostępowi do platformy e-learningowej z ćwiczeniami w formie  atrakcyjnych gier dzieci mogą się uczyć w każdej wolnej chwili, w domu w podróży. Aby poszerzać wiedzę potrzebny jest tylko tablet, komputer, laptop lub telefon.

Widoczność postępów i motywacja

W platformie e-learningowej takiej jak Picaro English nauczyciele mają stały wgląd w postępy swoich uczniów, mogą je kontrolować i udzielać informacji rodzicom. Dzieci otrzymują od jednej do trzech gwiazdek po każdym wykonanym zadaniu i od razu otrzymują informację zwrotną jak dobrze wykonały zadanie. Mało tego, spontanicznie powtarzają zadanie gdy otrzymają tylko jedną gwiazdkę i robią to bardzo chętnie.

Usamodzielnienie dzieci w nauczaniu i odciążenie nauczycieli

W świecie Picaro dzieci podróżują po planetach-jest ich aż 16. Materiał jest podzielony na “małe kawałeczki” i systematycznie powtarzany i utrwalany-co trzy lekcje jest powtórka. Dzieci uczą się j. angielskiego kawałek po kawałku, nic nie jest trudne, a raczej wszystko bardzo łatwe, co sprawia im wielką satysfakcję. Zdobywają kolejne gwiazdki poprzez grywalizację i podróżują po kolejnych planetach.

Nauczyciel jest tu bardzo odciążony i jest przewodnikiem w ich edukacyjnej podróży. Picaro zapewnia dla nauczyciela mnóstwo materiałów do wykorzystania na zajęciach stacjonarnych-Studentbooks, Workbooks-które odwzorowują treści z platformy e-lerningowej, Storybooks, Flashcards i wiele innych.

Natomiast nauczanie w klasie to za mało. Zdecydowanie łatwiej się pracuje nauczycielowi, którego uczniowie szkolą się w domu i robią to bardzo chętnie bo sięgają po gry takie jak Picaro English.

Nowoczesne technologie, tak bardzo atrakcyjne dla dzieci

Dzisiejsze dzieci potrafią bardzo dużo czasu spędzać przy tabletach, co bardzo irytuje ich rodziców. Może rozwiązanie to wykorzystywanie multimediów w edukacji, którą tak bardzo wspierają. Nie chodzi przecież o to, żeby całkowicie zakazać dzieciom używania  tabletów, lecz pokazać im jak mądrze można je wykorzystać.

Picaro game „Where Do I Belong?”
Picaro game Unit 1-Ferris Wheel
Picaro game- Listen and type

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.