EdTech Lobby Kaplan Baby TV

Czym jest Picaro?

Picaro to innowacyjny kurs języka angielskiego dla dzieci z interaktywnymi grami online i materiałami edukacyjnymi stworzonymi we współpracy z Cambridge English Language Assessment, światowym liderem w zakresie kwalifikacji w języku angielskim.

 • Treści zgodne z Cambridge English Young Learners: kurs spełnia najwyższe standardy akademickie i przygotowuje dzieci do testów w języku angielskim.

 • Ekscytujące gry online z zabawnymi postaciami z Fox International Baby TV motywują i inspirują młodych uczniów do nauki języka angielskiego.

 • Bogactwo zasobów internetowych i drukowanych umożliwia nauczycielom wybór kombinacji materiałów, które najlepiej spełniają potrzeby ich klasy.

Poziomy Picaro

Poziom Picaro
CEFR
Cambridge YLE
Rekomendowany
wiek dzieci
Poziom 1
Pre-A1
Pre Starters
2-4
Poziom 2
Pre-A1
Starters
5-7
Poziom 3
A1
Movers
8-10
Poziom 4
A2
Flyers
11-12

Opis poziomów

Poziom 1 (Najmłodsze dzieci rozpoczynające naukę) – odpowiednik 2 lat nauki

Poziom 1 stanowi podstawę językową dla dzieci, które rozpoczynają naukę j. angielskiego i nie potrafią jeszcze czytać i pisać. Zalecany jest dla dzieci w wieku przedszkolnym. Na poziomie znajdują się 4 podręczniki i 4 zeszyty ćwiczeń, z których każdy zapewnia do 6 miesięcy nauki.

Poziom 2 (Pre A1 Starters) – odpowiednik 2 lat nauki

Poziom 3 (A1 Movers) – odpowiednik 2 lat nauki

Poziom 4 (A2 Flyers) – odpowiednik 2 lat nauki

Komponenty Picaro

Student’s Books
Podręczniki

Książka ucznia zawiera wiele aktywności i zadań w stylu Cambridge English: Young Learners Exams. Każdemu z nich towarzyszą gry online dostępne do pobrania lub gry na żywo na komputerze lub tablecie. Podręczniki i gry online odzwierciedlają się nawzajem, aby zapewnić bezproblemową i najskuteczniejszą naukę j. angielskiego.

Gry online

Pierwszą rzeczą, którą zauważysz w grach online Picaro, jest imponująca animacja, energetyzujący dźwięk i wciągająca grafika. Uczniowie uczą się j. angielskiego, nie zauważając nawet, że się uczą. Gry odwzorowują tematykę egzaminów Cambridge YLE zapoznając dzieci z kluczowym słownictwem, które powinny znać na danym poziomie.

Każda z gier Picaro jest punktowana od jednej do trzech gwiazdek, co daje dziecku informację zwrotna o jego postępach. Grywalizacja motywuje uczniów do ćwiczeń, aż osiągną najlepsze wyniki.

Workbooks
Zeszyty ćwiczeń

Zeszyty ćwiczeń są idealne jako praca domowa i jako utrwalanie materiału w klasie. Każdy zeszyt ćwiczeń zawiera szeroką gamę różnorodnych ćwiczeń utrwalających materiał i obejmuje wszystkie obszary językowe z równoległego podręcznika-Student’s book.

Storybooks
Opowieści

Picaro storybooks to zabawne i angażujące materiały do czytania zaprezentowane w atrakcyjnej formie bajek komiksów. Rozwijają u dzieci umiejętność czytania, włączając pewność siebie, zrozumienie materiału, słownictwo oraz pisany i mówiony j. angielski.

Picaro Phonics
Materiały do nauki fonetyki i pisania

Pięć książek Phonics z książkami dla nauczycieli rozwijają umiejętności czytania i pisania. Uczniowie uczą się pisać litery alfabetu, literować szereg popularnych słów oraz pisać zdania. Materiały na tablicę interaktywną uatrakcyjniają zajęcia.

Learning Management System (LMS)
System do zarządzania nauką

LMS – System do zarządzania nauką to proste i intuicyjne narzędzie online, które pozwala szkołom i nauczycielom śledzić postępy, zarządzać klasami, pobierać materiały dodatkowe takie jak:

 • Karty obrazkowe i materiały na tablice interaktywną
 • Dyplom Picaro, aby świętować osiągnięcia uczniów
 • Testy sprawdzające postępy w nauce
 • Testy poziomujące
 • Piosenki
 • Przykładowe testy Cambridge Young Learners

Blended learning

Dzisiejsze dzieci są zafascynowane używaniem komputerów i urządzeń mobilnych, jak nigdy dotąd. Nauczanie Blended Learning Picaro płynnie integruje technologię z materiałami drukowanymi, dzięki czemu nauka jest przyjemna i bardzo efektywna. Już dzisiaj wykorzystaj nowoczesne technologie i połącz nauczanie stacjonarne z nauczaniem online:

 • Połączenie nauczania stacjonarnego z nauczaniem online pomaga powiązać uczenie się w domu i na zajęciach.
 • Element grywalizacji motywuje dzieci do wykonywania zadań, zamieniając je w zabawne, ekscytujące i satysfakcjonujące gry.
 • Podejście mieszane pomaga uwzględnić szereg preferencji dotyczących uczenia się i nauczania.
 • Dzieci rozwijają szereg umiejętności informatycznych, które są kluczowe w dzisiejszym świecie.

Przykładowy materiał Picaro

Przykładowy materiał z podręcznika
Przykładowy materiał z zeszytu ćwiczeń
Przykładowy materiał z książki dla nauczyciela

Video

Przykładowy film z grą
Przykładowy materiał z podręcznika
Pobierz
Poziom 1
Pobierz
Poziom 2
Pobierz
Poziom 3
Pobierz
Poziom 4
Przykładowy materiał z książki dla nauczyciela
Pobierz
Poziom 1
Pobierz
Poziom 2
Pobierz
Poziom 3
Pobierz
Poziom 4
Przykładowy materiał z zeszytu ćwiczeń
Pobierz
Poziom 1
Pobierz
Level 2
Pobierz
Poziom 3
Pobierz
Poziom 4

Chcesz zostać Partnerem PicaroWorld ?
Napisz do nas

.